Czas pełen Bożego prowadzenia podczas V Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

Cztery intensywne dni poświęcone na pracę dla Pana, dzięki którym katowicki Giszowiec po raz kolejny mógł usłyszeć Ewangelię – tak można podsumować V Tydzień Kultury Chrześcijańskiej (17-20 sierpnia). Nie brakowało występów artystycznych, dzielenia się Słowem, a także wielu rozmów, które zmieniały ludzkie życie.

Co roku Tydzień Kultury Chrześcijańskiej jest dla zboru KECH Ruptawa jednym z ważniejszych punktów kalendarza. Tym razem jednak był szczególny, ponieważ jednym z współorganizatorów wydarzenia była nowopowstały zbór na Giszowcu. Dzięki temu katowicki kościół mógł otworzyć się na lokalną społeczność i zachęcić do udziału w coniedzielnych nabożeństwach.

Od czwartku każdy dzień TKCh rozpoczynał się zabawami i animacjami dla dzieci. Najmłodsi mogli usłyszeć ewangelię poprzez historie biblijne i utrwalać wiedzę dzięki quizom. Kącik zabaw był dla nich dostępny prawie przez cały czas, więc przysłuchiwały się również pozostałym punktom programu.

Dalsza część należała do artystów. W czwartek na chwałę Pana śpiewała grupa Rafała Pisowicza, a w kolejnych dniach „Przyjaciele Jezusa” oraz doceniany na całym świecie skład „Missio Musica”. Wątek muzyczny w niedzielę o 17.00 zamknęła Beata Bednarz, wykonując zarówno znane, jak i mniej popularne utwory z pogranicza muzyki gospel i worship.

Każdego dnia mieliśmy czas na głoszenie Słowa. Pomogli w tym pastorzy Andrzej Cyrikas z Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej z Bielska-Białej oraz Tomasz Chyłka ze zboru w Pszczynie. Mówili o tym, jak kruche jest życie człowieka i co można zrobić, by wykorzystać je właściwie, oddając kierownictwo Bogu. Był to dobry wstęp do przygotowanych przez młodzież pantomim „Lifehouse” oraz spektaklu „Opowieść o trzech drzewach”. Podsumowaniem piątku i soboty była projekcja filmów „Odważni” oraz „War Room. Siła modlitwy”.

Mimo że nie zawsze nad katowickim Giszowcem świeciło słońce, to w momencie, gdy zaczynały się koncerty deszcz ustawał i nie stanowił przeszkody w głoszeniu Ewangelii. Przekonaliśmy, że Bóg działa nawet wtedy, kiedy warunki nie są do tego sprzyjające i kiedy w naszych głowach rodzą się wątpliwości. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że mogliśmy spędzić ten tydzień na służbie dla Niego. Nie mamy wątpliwości, że był to dobry czas, którego użył na swoją chwałę.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdą Państwo w naszej galerii, w zakładce Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

About the author: Kech